Menu

BREMBO

Otwarto nową jednostkę grupy Brembo – Brembo Solutions

Brembo Solutions swtorzono aby dostarczać innowacje technologiczne klientom biznesowym. Opiera się ono na podejściu AI•Doing, które łączy doświadczenie Brembo w zakresie sztucznej inteligencji z jej zastosowaniem w przemyśle.

Wyniki finansowe Brembo w 2022 roku

Brembo opublikowało wyniki finansowe w 2022 roku. Producent układów hamulcowych osiągnął rekordowe przychody na poziomie 3 629 mln euro.

Brembo odnotowało duży wzrost przychodów

Dane finansowe porównywane były do wyników z dn. 30 września 2021 r. i wykazują duży wzrost przychodów. W badaniu porównane zostało 9 miesięcy 2022 r. 

Brembo prezentuje nową identyfikację wizualną i logo

Brembo zaprezentowało dzisiaj swoją nową identyfikację wizualną i logo, które odzwierciedlają strategiczną wizję firmy określoną hasłem „Turning Energy into Inspiration”.

Ekologiczne hamulce o trzykrotnie dłuższej żywotności – nowość Brembo z targów Automechanika

Producent układów hamulcowych – Brembo – zaprezentował podczas niedawnych targów Automechanika 2022 we Frankfurcie swój nowy produkt, stworzony w głównej mierze z myślą o ochronie środowiska. Zestaw ma zapewniać zmniejszenie emisji szkodliwych cząstek stałych podczas hamowania o ok. 80%. Dodatkowo hamulce mają charakteryzować się trzykrotnie dłuższą żywotnością niż standardowe tarcze i klocki hamulcowe.

Brembo odnotowało wzrost w I półroczu 2022

Przychody Grupy Brembo wyniosły 1.746,5 mln euro, co oznacza wzrost +28,3% wobec I półrocza 2021. EBITDA i EBIT wzrosły o 13%, a zysk netto zwiększył się o 17,3%.

Brembo i Gold Phoenix łączą siły w zakresie klocków hamulcowych

Brembo i Gold Phoenix podpisały umowę joint venture 50/50 (z zastrzeżeniem spełnienia wymogów lokalnych i antymonopolowych) ustanawiającą nową firmę, Shandong BRGP Friction Technology Co., Ltd, która zbuduje pierwszy duży zakład Brembo do produkcji klocków hamulcowych przeznaczonych na rynek aftermarket.

Zwycięscy pierwszej edycji Brembo Hackathon

Zakończył się Brembo Hackaton, pierwszy kreatywny maraton zorganizowany przez firmę Brembo w celu przestudiowania nowych koncepcji mobilności i znalezienia nowatorskich rozwiązań poza tradycyjną ścieżką innowacji, zgodnie z hasłem „Turning Energy into Inspiration”.

Zaciski Brembo Xtra – barwny akcent na kołach

Brembo wprowadza na rynek najnowszą linię części zamiennych: zaciski Xtra. Są one przeznaczone do samochodów klasy premium, charakteryzują się oryginalnymi kolorami i są proste w montażu. Nowe produkty poszerzają ofertę Brembo dla rynku wtórnego i uzupełniają serię Xtra, obejmującą klocki i tarcze hamulcowe.

Brembo jest producentem układów hamulcowych do samochodów osobowych, pojazdów ciężarowych i motocykli. Jest to najbardziej rozpoznawalna marka hamulcowa na świecie. Firma Brembo została założona w 1961 r. we włoskim Bergamo, gdzie posiada swoją siedzibę do dzisiaj. Początkowo zajmowała się produkcją tarcz hamulcowych, z czasem portfolio produktowe zostało uzupełnione o klocki hamulcowe, bębny hamulcowe, zaciski, przewody i płyny hamulcowe. Brembo zaopatruje wielu producentów samochodów i motocykli w układy hamulcowe na pierwszy montaż. Posiada także rozbudowaną ofertę na wtórnym rynku części. Firma zdobyła duże doświadczenie w sportach motorowych, współpracuje m.in. z zespołami Formuły 1, MotoGP czy wyścigów terenowych. Więcej informacji na temat marki Brembo i jej produktów znajdziesz w powyższych artykułach.