Menu

Breck

Często zadawane pytania o klocki hamulcowe

Dlaczego klocki piszczą? O czym należy pamiętać podczas ich wymiany? Czym kierować się przy wyborze klocków? Odpowiedzi na te pytania udzielił specjalista techniczny firmy Lumag dr inż. Tomasz Orłowski.

Jak polski producent testuje klocki hamulcowe?

Jakość klocków hamulcowych Breck weryfikowana jest w znajdującym się w austriackich Alpach szczycie Grossglockner oraz na trasie wokół hiszpańskiej miejscowości Mojacar.

Najlepsze dopiero przed nami – wywiad z prezesem firmy Lumag

Firma Lumag, producent klocków i okładzin hamulcowych, właściciel marki Breck, świętuje w tym roku 30-lecie istnienia. Jubileusz ten ma szansę zostać zwieńczony kolejnym ważnym osiągnięciem w dziejach przedsiębiorstwa. Rozmawiamy z prezesem zarządu, a zarazem założycielem Lumaga – Markiem Żakiem.

Lumag inwestuje 30 milionów złotych w nowoczesne technologie produkcyjne

Lumag, wiodący polski producent materiałów ciernych, kontynuuje proces inwestycji w zlokalizowaną w wielkopolskim Budzyniu fabrykę. Kosztem 30 milionów złotych zakład zostanie wzbogacony o nowe linie technologiczne umożliwiające wytwarzanie precyzyjnych części metalowych m.in. płytek nośnych do klocków hamulcowych. W rezultacie firma nie tylko udoskonali dotychczas oferowane produkty, ale również rozszerzy swoje portfolio zwiększając konkurencyjność na polskim […]

Historia klocków hamulcowych

Klocki hamulcowe na przestrzeni ponad 100 lat ewoluowały z drewnianych bloczków obitych skórą do testowanych w warunkach laboratoryjnych mieszanek ciernych.

Klocki hamulcowe Breck w ofercie Auto Partner SA

Auto Partner SA wprowadził do swojej oferty klocki hamulcowe marki Breck.

Breck wprowadza nową linię klocków hamulcowych przeznaczonych do samochodów z segmentu premium

Polski rynek samochodów premium co roku notuje dynamiczne wzrosty sprzedaży. Kierowcy tego rodzaju pojazdów szczególnie cenią sobie komfort oraz bezpieczeństwo podróżowania. W odpowiedzi na ich wymagania marka Breck stworzyła przeznaczone dla aut z wyższych segmentów klocki hamulcowe z systemem HIGH SAFETY. Nowy produkt jest efektem prac realizowanych przez wewnętrzny Dział Badań i Rozwoju oraz blisko 30-letniego doświadczenia […]

Breck to marka klocków hamulcowych do samochodów osobowych, należąca do firmy LUMAG, polskiego producenta, posiadającego fabrykę w Budzyniu, w Wielkopolsce. Jest to jeden z najnowocześniejszych zakładów produkcyjnych w branży hamulcowej w Europie. Pozwala na roczną produkcję klocków hamulcowych, przekraczającą 5 mln sztuk. Breck posiada ponad 500 referencji klocków hamulcowych, eksportuje je do wielu krajów na całym świecie, gdzie zbierają dobre opinie. Marka Breck istnieje od 2003 r., jednak historia firmy LUMAG jest dłuższa – jej założenie miało miejsce w 1988 r. Więcej informacji na temat marki Breck i jej produktów można znaleźć w artykułach z tej kategorii.