Menu

Bilsteingroup

Rozwiązania Blue Print: filtr powietrza w samochodach z silnikami 1.4 HDI i 1.6 HDI

Silniki diesla o pojemności 1.4 oraz 1.6 w samochodach takich marek jak Citroën, DS, Fiat, Mitsubishi, Peugeot i Toyota znane są pod następującymi oznaczeniami HDI, D4d, JTD oraz DiD. Filtry powietrza do samochodów z powyższymi silnikami charakteryzują się nietypową budową. Specjaliści Blue Print radzą jak prawidłowo zainstalować ten filtr.

Konkurs febi – WYNIKI

Dziękujemy za udział w konkursie, którego patronem została marka febi. Aby zagrać, należało wykazać się kreatywnością na temat jednego z produktów febi. Zobacz czy wygrałeś.

Rozwiązania febi: wymiana pompy wody z uszczelką

Specjaliści marki febi radzą jak poprawnie wymienić pompę wody w samochodach z silnikami diesla 2.0 oraz 2.2 takich marek jak: Citroen, DS, Fiat, Ford, Jaguar, Lancia, Land Rover, Mitsubishi, Opel, Peugeot, Toyota i Vauxhall.

Rozwiązania Blue Print: jak rozpoznać uszkodzenie tylnego zacisku hamulcowego?

Fiat Talento 2, Nissan NV300 i Primastar 1, Vauxhall Opel Vivaro A & Vivaro B, Renault Trafic 2 i Trafic 3 to małe samochody dostawcze, korzystające z takich samych tylnych zacisków hamulcowych. Zdarza się, że te zaciski ulegają awariom. Specjaliści z firmy Blue Print wyjaśniają jakie objawy świadczą o uszkodzeniu tylnego zacisku hamulcowego.

Rozwiązania Blue Print: wymiana pękniętej pokrywy obudowy filtra oleju

W wielu modelach samochodów Mercedesa znajduje się taka sama pokrywa obudowy filtra oleju. Zdarza się, że zmęczony materiał podczas wymiany wkładu filtra oleju pęknie. Co zrobić w takiej sytuacji? Rozwiązanie przedstawiają specjaliści Blue Print.

O motoryzacji bez cenzury – trzynasty odcinek podcastu Warsztatowiec.info

Głównym tematem nowego odcinka podcastu, przygotowanego przez redaktorów portalu Warsztatowiec.info jest wymiana płynu hamulcowego – jej doniosłe znaczenie, a także powody jej częstego zaniedbywania przez kierowców. Redaktorzy rozmawiają także o tworzącej się koalicji krajów, które zamierzają sprzeciwić się wprowadzeniu zakazu produkcji samochodów z silnikami spalinowymi.

Zmiany w asortymencie świec żarowych bilstein group

Zmiany wprowadzone w asortymencie świec żarowych febi, SWAG oraz Blue Print zapewnią ujednoliconą ofertę w zakresie produktów, opakowania oraz ilości sprzedażowych.

Rozwiązania febi bilstein: wymiana silnika napędu wycieraczki tylnej w Audi A4 Avant [FILM]

W samochodzie Audi A4 Avant (model 8K), produkowanym w latach 2007 – 2015, spotykaną usterką jest brak powrotu wycieraczki tylnej szyby do pozycji wyjściowej. W filmie instruktażowym febi bilstein zaprezentowano wymianę silniczka napędu, które rozwiązuje ten problem.

Hyundai ix35 – wymiana sprzęgła

Popularny model Hyundaia został wprowadzony na rynek w roku 2004 i dzięki modzie na SUVy jest sprzedawany na całym świecie w dużych ilościach. Model opisywany w artykule to druga generacja ix35, oferowana na niektórych rynkach pod nazwą “Tucson” w latach 2009 – 2015. Ten egzemplarz wyposażony jest w przedni napęd i silnik wysokoprężny o pojemności […]

Bilsteingroup to grupa motoryzacyjna, zrzeszająca kilka marek, działających na niezależnym rynku części samochodowych. Do Grupy bilstein należą marki febi, SWAG oraz Blue Print, oferujące szeroki asortyment części zamiennych do wielu układów pojazdu. Bilsteingroup jest firmą rodzinną, której początki sięgają roku 1844 i są związane z działalnością Ferdinanda Bilsteina. Od 1921 r. działalność firmy jest skoncentrowana na motoryzacji. Do dziś przedsiębiorstwem zarządzają kolejne pokolenia rodu Bilsteinów. Szeroka oferta marek febi, SWAG i Blue Print to efekt łączenia własnej produkcji oraz współpracy z innymi producentami części na całym świecie. Części dostarczane od firm zewnętrznych są testowane w laboratoriach Bilsteingroup przed dopuszczeniem do sprzedaży. Więcej informacji na temat działalności Bilsteingroup oraz marek grupy można znaleźć w powyższych artykułach.