Menu

BILSTEIN

Bilstein przeprowadził szkolenia dla młodych mechaników

Technologia w branży motoryzacyjnej rozwija się szybko i żeby za nią nadążyć,  niezbędne są szkolenia. Jedną z firm, która aktywnie uczestniczy w przekazywaniu najnowszej wiedzy młodym adeptom mechaniki, jest Bilstein. W ostatnim czasie eksperci marki odwiedzili szkoły w Iławie i Olsztynie.

MotoFocus TV: Jak sprawdzać amortyzatory samochodowe? Kiedy wymieniać i na jakie?

Gościem najnowszego odcinka MotoFocus TV był Andrzej Wojciech Buczek, specjalista techniczny, który wie wszystko o amortyzatorach samochodowych. Reprezentujący markę BILSTEIN specjalista opowiedział m.in. o wynikach ogólnopolskiego testu amortyzatorów, metodach diagnozowania stanu amortyzatorów czy trendach i innowacjach w tym sektorze rynku.

Czy kontrola geometrii zawieszenia po wymianie amortyzatorów jest konieczna?

Kontrola geometrii zawieszenia jest zalecana zawsze po ingerencji mechanika w elementy, które są za nią odpowiedzialne. To, czy wymiana amortyzatorów będzie tego typu naprawą czy nie, zależy w dużej mierze od konstrukcji danego pojazdu. Bilstein wyjaśnia tę istotną kwestię.

Schaeffler i Bilstein rozwijają współpracę na portalu REPXPERT

Dział Automotive Aftermarket firmy Schaeffler i niemiecki producent amortyzatorów oraz sprężyn Bilstein rozszerzają swoją współpracę na portalu warsztatowym REPXPERT. Warsztaty w Hiszpanii, Portugalii, Grecji oraz Rumunii, będą teraz korzystać z kompleksowego spojrzenia na system podwozia.

Bilstein wprowadził zawieszenie gwintowane do nowego VW Multivana

Najnowsza generacja vanów VW T7 charakteryzuje się nie tylko nowoczesną technologią, ale także niezwykle udanym designem. Nowy Multivan przekonuje także jako „samochód słuchający kierowcy”, do którego Bilstein wprowadził zawieszenie gwintowane EVO S.

Bilstein szkoli uczniów szkół zawodowych

Producent zawieszeń samochodowych, Bilstein, przeprowadza szkolenia dla uczniów szkół zawodowych i profilowych – mechanicznych. Są one dopasowane do potrzeb i możliwości lokalnych placówek oświatowych i pozostają w zgodzie z ramowym programem nauczania. W ostatnim czasie eksperci Bilstein odwiedzili Siedlce i Przeworsk.

Sprawdziliśmy czy da się „poczuć różnicę” – relacja z wydarzenia BILSTEIN

Na Torze Modlin zebrała się zwycięska grupa mechaników, którzy wygrali w quizie BILSTEIN możliwość doświadczenia różnic między samochodami ze standardowymi amortyzatorami a ich usportowioną odmianą B6. My również mieliśmy okazję sprawdzić, czy wybór amortyzatorów BILSTEIN B6 jest zasadny oraz w jakich przypadkach można rzeczywiście „poczuć różnicę”.

Aktywne zawieszenie BILSTEIN na szkoleniu Repxpert

Marka BILSTEIN kontynuuje współpracę z firmą Schaeffler. Także w tym roku dodatkowym bonusem dla polskich mechaników będzie cykl szkoleń on-line prowadzonych w ramach programu Repxpert.

BILSTEIN to niemiecka firma, powołana do życia w latach 70. XIX w. Firma zaczynała jednak od produkcji okuć okiennych, a w branżę motoryzacyjną zaangażowała się dopiero w latach 20. XX w. Produkowano wtedy zderzaki i podnośniki. Amortyzatory, z których firma jest znana dziś, są konceptem, który narodził się w umysłach inżynierów marki BILSTEIN w latach 50. Obecnie amortyzatory i sprężyny zawieszenia marki BILSTEIN uchodzą za jedne z najlepszych produktów na rynku, zbierając pozytywne opinie kierowców. Znaczna część oferty firmy dedykowana jest samochodom sportowym lub tuningowanym. Więcej informacji na temat aktualnej oferty BILSTEIN można znaleźć w powyższych artykułach.