Menu

Autopart

Nie żyje Jacek Bąk – założyciel firmy AUTOPART SA

Zmarł Jacek Bąk, założyciel i właściciel przedsiębiorstwa AUTOPART, zajmującego się produkcją akumulatorów. Miał 71 lat.

„Choinka” na desce rozdzielczej – czy przyczyną może być rozładowany akumulator? Pytamy eksperta.

Tak zwana „choinka” to popularne określenie równocześnie świecących kontrolek na desce rozdzielczej, które teoretycznie powinny informować o awarii. Dodatkowo na ekranie komputera pokładowego mogą pojawiać się komunikaty o awariach i często dotyczą one systemów bezpieczeństwa. Jednak w praktyce, po podłączeniu urządzenia diagnostycznego, okazuje się, że awarii nie ma. Bywa, że komunikaty znikają po naładowaniu akumulatora. […]

Czy producenci akumulatorów samochodowych boją się elektromobilności?

Czy masowa produkcja samochodów elektrycznych sprawi, że spadnie popyt na klasyczne, rozruchowe akumulatory samochodowe 12V? Przedstawiamy możliwe, rynkowe scenariusze.

Konkurs AUTOPART

https://konkurs.motofocus.pl/autopart

Grupa Autopart (pełna nazwa spółki: PPUH Autopart Jacek Bąk Sp. z o.o i AUTOPART SA) zajmuje się produkcją akumulatorów do wszystkich typów pojazdów samochodowych, a także ciągników, maszyn rolniczych, łodzi czy kamperów. Jest to polska firma istniejąca od 1982 r., z siedzibą w Mielcu. Autopart produkuje rocznie ok. 2,5 miliona akumulatorów kwasowo-ołowiowych, które eksportuje do niemal 50 krajów na całym świecie. Własna fabryka Autopart to nowoczesny zakład, którego produkty zbierają dobre opinie na rynku. Więcej na temat działalności Autopart oraz produktów firmy można przeczytać w artykułach z tej kategorii.