Menu

Auto-Land

30 lat na rynku motoryzacyjnym – wywiad z prezesem Auto Land

Firma Auto Land zaczynała swoją historię od niewielkiego sklepu w Olsztynie. Obecnie sieć jej sprzedaży obejmuje ponad 100 filii, a w planach jest dalszy rozwój. Z Januszem Andrzejewskim, prezesem firmy, rozmawiamy o planach na przyszłość, zmianach na rynku motoryzacyjnym i pandemii, która zmieniła spojrzenie na prowadzenie działalności.

Nowa siedziba filii Auto Land w Ornecie

Auto Land zmienił lokalizację swojej filii w województwie warmińsko-mazurskim.

Systemy informatyczne w motoryzacji – wywiad z CAIRO-soft

Na początku lat 90. branża informatyczna dopiero zaczynała podbój i swoją obecność w każdej dziedzinie. Teraz, trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie najprostszych spraw bez komputera, sieci i internetu. O początkach i rozwoju systemów informatycznych dla branży motoryzacyjnej rozmawiamy z Wojciechem Krakowskim, Prezesem Zarządu CAIRO-soft.

Filia Auto Land w Ełku w nowej odsłonie

Filia Auto Land w Ełku od 28 czerwca funkcjonuje w nowym obiekcie położonym przy ul. Suwalskiej 84.

Arpol oraz Auto Land łączą siły

Dwaj doskonale znani na polskim rynku części dystrybutorzy, Auto Land Polska S.A. z Olsztyna oraz Arpol Motor Company z Torunia, łączą siły. Celem jest podniesienie konkurencyjności i rozwój sieci sprzedaży w Polsce.

Nowa filia Auto Land w Świnoujściu

Auto Land otworzył kolejną filię swojej firmie w województwie zachodniopomorskim. 

Nowa filia Auto Land w Sandomierzu

Auto Land otworzył w Sandomierzu nową filię swojej firmy.

Nowy oddział Auto Landu

Dystrybutor części motoryzacyjnych Auto Land otworzył nowy oddział w miejscowości Kościan.

Auto Land Expo 2018 za nami – relacja

W miniony weekend mazurska Ostróda stała się miejscem spotkania specjalistów z branży motoryzacyjnej. Zapraszamy do przeczytania krótkiej relacji z targów Auto Land Expo.

Już wkrótce targi Auto Land Expo

Organizatorzy targów Auto Land Expo zapowiadają,  że będzie to największe wydarzenie motoryzacyjne północno-wschodniej Polski. 7. edycja targów, gdzie spotkają się profesjonaliści z branży i miłośnicy motoryzacji, odbędzie się 6 października na 16 000 m kw. najnowocześniejszego obiektu targowego Warmii i Mazur. Imprezę poprowadzą Adam Kornacki i Patryk Mikiciuk.

Firma Auto Land jest dystrybutorem części samochodowych, wyposażenia warsztatowego, chemii oraz akcesoriów motoryzacyjnych. Posiada ponad 100 filii sprzedażowych oraz zatrudnia ok. 1000 pracowników. Historia przedsiębiorstwa sięga roku 1991. Zlokalizowany w Olsztynie Auto Land początkowo działał na rynku regionalnym, decyzja o rozszerzeniu działalności na całą Polskę zapadła w 2007 roku. W kolejnych latach nastąpił intensywny rozwój przedsiębiorstwa, związany z rozbudową przestrzeni magazynowej, powołania do życia marki własnej części samochodowych – Maxis Parts oraz sieci warsztatowej Land Serwis. W 2019 r. Auto Land dokonał fuzji z innym dystrybutorem części –  firmą Arpol Motor Company. Więcej informacji na temat Auto Land oraz jego działalności znajdziesz w tej kategorii artykułów.