Świat według Continental

Dostawca rozwiązań dla branży motoryzacyjnej przedstawił niedawno swoją wizję świata bez wypadków drogowych. Na początku brzmi jak Utopia. Wizja Zero nie jest jednak tak do końca oderwana od rzeczywistości.

W wypadkach drogowych na całej kuli ziemskiej rok rocznie ginie ponad 1,25 mln ludzi. Na drogach samej Unii Europejskiej w ubiegłym straciło życie 25,5 tys. osób.

Continental w toku realizacji Wizji Zero nie tylko wdraża rozwiązania poprawiające jakość infrastruktury drogowej i opracowuje systemy bezpieczeństwa oraz zaawansowane technologicznie opony. Do tego dochodzi edukacja kierowców, jaką firma od wielu lat prowadzi w ramach jednego z tych 4 filarów swojej wizji świata.

Dyrektor Generalny Continental Opony Polska – Dariusz Wójcik uważa, że:
– Wizja Zero jest czymś więcej, niż tylko obietnicą. To idea, która zakłada rozwijanie
i wdrażanie nowych technologii ratujących życie. Bo świat bez wypadków jest możliwy – mamy świadomość, że to zadanie ambitne, ale przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii w motoryzacji jak najbardziej możliwe.

Zdaniem przedstawicieli Continental, firma jako dostawca tak układów hamowania, jak i opon, ma odpowiednią wiedzę i narzędzia by dostarczać rozwiązania ułatwiające kierowcom prowadzenie samochodu.

Stale rosnące nakłady na badania i rozwój, jakie firma ponosi co roku osiągnęły 3 miliardy euro w ciągu pięciu ostatnich lat. Nowe technologie koncentrują się przede wszystkim wokół czujników oraz intuicyjnych interfejsów komunikacji człowieka z maszyną. Do tego dochodzą zaawansowane systemy wspomagania kierowcy, zintegrowane czynne i bierne systemy bezpieczeństwa oraz technologie zautomatyzowanych manewrów parkingowych.

Wizja Zero po polsku oznacza priorytet dla poprawy bezpieczeństwa na drodze, jaki postawiła przed sobą firma Continental Opony Polska. W ramach projektu wspiera się lokalne inicjatywy, mające na celu poprawę w tej dziedzinie. Na początku tego roku polski odział koncernu został partnerem Stowarzyszenia Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego, by zaangażować się w projekty edukacyjne skierowane do obecnych i przyszłych kierowców.

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!